Η ψυκτική μονάδα μεταφοράς SF-400 έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές σε ελαφρά και μεσαία φορτηγά, προσφέροντας αξιόπιστη απόδοση ψύξης για μεταφορά υπό ψύξη. Το σύστημα μπορεί να κινείται από τον κινητήρα του οχήματος ή να είναι εξοπλισμένο με προαιρετικό σύστημα ηλεκτρικής ψύξης εφεδρείας (DC220V/DC380V).
Αυτή η μονάδα είναι ιδανική για τη μεταφορά κατεψυγμένων και διατηρημένων τροφίμων, γαλακτοκομικών προϊόντων, λαχανικών, φρούτων, παγωτού και ευαίσθητων στη θερμοκρασία βιομηχανικών ηλεκτρονικών προϊόντων. Το SF-400 διαθέτει σταθερή και αξιόπιστη απόδοση ψύξης, με επιλογές για κλασικές μονάδες κίνησης από τον κινητήρα ή νέες ενσωματωμένες μονάδες εφεδρείας για να ταιριάζει σε διάφορους όγκους δοχείων.
| Μοντέλο | SF-T400 |
|---|---|
| Εφαρμόσιμη Θερμοκρασία | +20°C έως -18°C |
| Χωρητικότητα Ψύξης (Θερμοκρασία Περιβάλλοντος 35°C) | 0°C: 3900 W |
| -18°C: 2300 W | |
| Μοντέλο Συμπιεστή | QP16 |
| Κυβισμός Συμπιεστή | 163 cc |
| Τύπος Συμπυκνωτή | P.F. |
| Τύπος Ανεμιστήρα Συμπυκνωτή | Αξονικός ανεμιστήρας |
| Χωρητικότητα Ανεμιστήρα Συμπυκνωτή | 2 Ανεμιστήρες × 1000 m³/h |
| Τάση Συμπυκνωτή | DC 12V/DC24V |
| Τύπος Εξατμιστή | Εσωτερικός σωλήνας με πτερύγια αλουμινίου |
| Τύπος Ανεμιστήρα Εξατμιστή | Αξονικός ανεμιστήρας |
| Χωρητικότητα Ανεμιστήρα Εξατμιστή | 2 Ανεμιστήρες × 800 m³/h |
| Τάση Εξατμιστή | DC 12V/DC24V |
| Κατανάλωση Ενέργειας | ≤ 33A (DC12V) ≤ 16.5A (DC24V) |
| Ψυκτικό Μέσο | R-134a / R-404a |
| Τύπος Απόψυξης | Αυτόματη απόψυξη με θερμό αέρα |
| Δομή | Μονάδα διαχωρισμένης άμεσης κίνησης |
| Διαστάσεις & Βάρος - Εξατμιστής | 1270 × 580 × 170 mm / 31.63 kg |
| Διαστάσεις & Βάρος - Συμπυκνωτής | 1280 × 640 × 1200 mm / 31.91 kg |